כיצד להתקין חיפוי אבן חיצוני?


חיפוי אבן חיצוני לביתך יכולה להוסיף נופך נוסף לעיצוב הפנים שלך. אתה יכול להוסיף מדף כדי להציג תמונות או צמחים, או הר טלוויזיה. ישנם סגנונות, צבעים ומרקמים רבים בחיפוי אבן חיצוני. זה עושה את זה קל למצוא את המראה הנכון עבור הבית שלך. לקבלת מבט מקרוב על אפשרויות רבות, אתה יכול לבקר באולם תצוגה.

כמה זמן מחזיק חיפוי אבן חיצוני?

חיפוי אבן טבעית קל לתחזוקה, אך חשוב לנקות אותו באופן קבוע ולאטום אותו. יש לאטום אבן טבעית כל שנתיים-שלוש כדי למנוע כתמים, שינוי צבע ובעיות אחרות. למרות שצעד נוסף זה עשוי להיראות מיותר, הוא ישתלם בטווח הרחוק. אם אתם מתכננים להתקין את חיפוי האבן שלכם בנכס שלכם, כדאי ללמוד עוד על התחזוקה הכרוכה בכך.

ישנם סוגים רבים של חיפוי אבן. עם זאת, כולם דורשים מעט מאוד תחזוקה. חיפוי אבן פשוט לתחזוקה וניקוי. עם זאת, איטום זה רעיון טוב לקירות החשופים למים או שיש בהם תנועה כבדה. מים עלולים לאכל את המינרלים באבן ולגרום נזק. חיפוי אבן יכול להיות עמיד במשך שנים רבות, בהתאם לסוג הבנייה בשימוש. אבן בר, למשל, מציעה ערבות של 15 שנה על המערכת.

חיפוי אבן נראה נהדר ועמיד בפני אש. ההרכב הטבעי שלו הופך אותו לאידיאלי להגנה מפני תנאי מזג אוויר קשים. הצבעים והמרקמים של האבנים יכולים להשתנות בצבע ובגוון. הם יכולים להיות מעשה ידי אדם או טבעיים ויכולים להוסיף קסם לביתכם. גם אם התקציב שלך מוגבל, לוחות קיר אבן טבעית עדיין יכול לשמש על הנכס שלך.

כיצד להתקין חיפוי אבן חיצוני?

בכל הנוגע להתאמת חיפוי אבן חיצוני, ישנן שתי שיטות עיקריות. הראשון נקרא הדבקה ישירה והשני נקרא מליטה סיר. השיטה הראשונה כוללת קידוח לתוך האבן באמצעות דבק. השיטה השנייה משתמשת בדבק כדי לחבר את האבן במקומה. שיטת מליטה ספוט יש כמה יתרונות. זה משאיר פער קטן בין האבן לקיר, אשר מסייע למזער מכתים מים סדקים על הקירות. שיטה זו קלה מאוד ודורשת הכנה מועטה.

ראשית, בעת התאמת חיפוי אבן, עליך להכין את פני השטח להתקנה. אם הקירות שלך עשויים בטון, עדיף להשאיר אותם לרפא לפחות שישה שבועות לפני התקנת חיפוי אבן. כדי להבטיח גימור חלק, אם אתה משתמש בקיר קיים, הקפד למרוח ציפוי צף עץ. הקפד לנקות היטב את פני השטח, להסיר כל אבק ואבק. כמו כן, ודא כי אין פסולת רופפת.

לאחר שהבסיס מוכן, יהיה עליכם לבחור את סוג האבן בה תרצו להשתמש. אתה יכול לבחור מתוך בזלת, אבן גיר או אבנים מרוכבים. צפחה היא האפשרות היקרה ביותר. עם זאת, ישנן אבנים טבעיות רבות שיכולות לשמש כחומרי חיפוי. בזלת היא הסלע הוולקני הנפוץ ביותר. יש לו צבע כחול/אפור עמוק. כמו כן, יש תכונות בידוד מעולה. בזלת ובלוסטון הן אפשרויות נהדרות אם אתם מחפשים לחפות את ביתכם באבנים טבעיות.

שיטות עיקריות להתקנת חיפוי אבן חיצוני

ישנן שתי שיטות נפוצות להתקנת חיפוי אבן חיצוני. שיטה אחת כוללת מריחת דבקים על הקיר ומריחת האבן. שיטה נוספת היא מליטה נקודתית, הכוללת שימוש בדבקים באזורים ספציפיים. בשיטה זו משתמשים בדבקים ומשאירים שטח בין האבן לקיר. זה מונע כתמי מים להתרחש מאוחר יותר. מליטה ספוט יכול להיות יקר יותר מאשר דבק ישיר, אבל זה הרבה יותר קל לעשות. היתרון בשיטה זו הוא שהיא אינה דורשת קידוח במקום, ומונעת סדקים בקיר.

תהליך התקנת פורניר אבן על קיר דומה למדי להתקנת ציפוי אבן על בית. זה דורש הכנת השטח, המפרקים חופפים, כמו גם מחסום עמיד בפני מזג האוויר. פורניר האבן יותקן על גבי הקיר על ידי המתקינים. הם גם יעקבו אחר חוקי הבנייה המקומיים. התהליך כולו ניתן להשלים לאחר פורניר אבן מותקן. אתה יכול לאחסן חתיכות פורניר רזרביות במרתף.

השלב הראשון בהתקנת חיפוי אבן חיצוני לקיר הוא מדידת השטח. זכור להסביר אבני פינה. אם אתה לא בטוח כמה אבן אתה צריך, להתייעץ עם חברה כמו בלוק בלוק & לבנים. האבן נארזת בדרך כלל במפרק מרגמה של 1/2". עם זאת, ייתכן שהמתקינים שלך יצטרכו להתאים מפרק זה כך שיתאים ליישום האבן.