אם אתה מעצב מחדש את המטבח או חדר האמבטיה שלך, ייתכן שאתה תוהה מדוע אריחים צבעוניים כל כך פופולריים. האמת היא שלצבעים יכולה להיות השפעה עמוקה על האופן שבו אנשים מרגישים ופועלים, ולכן חשוב לקחת בחשבון את מצב הרוח שאתה רוצה ליצור לפני שתבחר צבע אריח. להלן כמה סיבות מדוע כדאי לשקול התקנת אריחים צבעוניים:

למה לבחור אריחים צבעוניים?

בעת בחירת אריח צבעוני, שקול את טווח הצבעים. וריאציה צבע היא תופעה רגילה, במיוחד אריחי קרמיקה. אריחים צבעוניים בהירים וכהים יכולים להיות יעילים בהפיכת חדר ניטרלי לחדר בולט. אריחי רצפה צבעוניים, לעומת זאת, יכולים להחשיך חדר בהיר. בחר צבעים בהירים, ניטרליים או מנוגדים על פי ערכת הצבעים הכוללת של החדר. בחדר אמבטיה, שקול את צבע התזה למקלחת, מכיוון שמדובר באזור שמקבל לחות רבה.

בחירת צבע האריח הנכון יכולה להיות מאתגרת, אך זו החלטה חשובה. זכור כי צבע משפיע על מצב הרוח, ההתנהגות ורמות הלחץ שלך, אז חשוב על הנושא הכללי והתחושה של החדר שלך לפני שתבחר צבע מסוים. בחירת גוון הצבע הנכון תבטיח זרימה חלקה פנים אטרקטיבי. עם זאת, אם אינך בטוח באיזה אריח לבחור, שקול טיפים אלה כדי להקל על החלטתך. תוכלו למצוא השראה בדוגמאות הבאות.

האם כדאי לבחור אריח בצבע בהיר?

אם יש לך חדר אמבטיה חסר אישיות, ייתכן שתרצה לבחור אריח צבעוני עבור הרצפה. לא רק יכול זה להוסיף אישיות לחדר האמבטיה שלך, אבל זה יכול גם להיות עמיד. זה סוג של אריח יכול להימשך עשרות שנים, אז זה שווה לחשוב על איזה סוג של מרגיש שאתה רוצה עבור חדר האמבטיה שלך לפני בחירת צבע מסוים. המשך לקרוא לכמה טיפים לבחירת הצבע המתאים לחדר האמבטיה שלך.

ראשית, חשוב על העיצוב שלך ועל נושא הבית הכללי שלך לפני שתבחר צבע אריח. אם הצבעים משלימים את הנושא של החדר או הבית, האריח ייראה מדהים. זכור לבחור צבע שאתה אוהב להסתכל על בסיס יומי, מדי. אתה תרגיש יותר מוטיבציה לעשות דברים אחרים, גם אם הצבעים נראים טוב ביחד. בחר צבע שיגרום לך להרגיש נהדר!

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הדיס. גראוט הוא חלק חשוב בעיצוב אריחי הרצפה, מכיוון שהוא ממלא פערים בין האריחים ואוטם אותם. צבע הדיס הנכון יכול לשפר את מראה האריח על ידי הוספת מגע של צבע. עם זאת, זכור כי אריח בהיר יכול להקשות על הניקוי של הדיס. שימוש בדיס התואם את צבע האריח יגרום לרצפה שלך להיראות טוב יותר.

למה לקנות אריח צבעוני?

כשאתם קונים אריחים צבעוניים, קחו בחשבון את מצב הרוח. פסיכולוגיה צבעונית היא כלי רב עוצמה לעיצוב פנים. צבעים משפיעים על רגשותיהם, מחשבותיהם ומעשיהם של אנשים. בחירת הצבע המתאים לביתכם פירושה לחשוב על מצב הרוח והאווירה שתרצו ליצור. צבע הוא תגובה אנושית לאורכי גל של אור. אמנם אין סטנדרטים אוניברסליים לצבע, אך תוכל להשתמש בהנחיות הבאות כדי לעזור לך לבחור את האריח המתאים לחלל שלך.