כאשר מתכננים מערכת קירור או חימום, יש להביא בחשבון גורמים רבים. מאוורר חייב להיות מאוורר או שיש לו צימוד ישיר למבנה. גלגלות וחגורות יכולות לשחרר חלקיקים, אז אסור להשתמש בהם. עבור סינון אוויר, מערכת מהירות משתנה היא חיונית. הוא צריך להיות מורכב על מבנה שיש לו מפרק גמיש עם גיליון מתכת. זה צריך להיות גורם בטיחות וזרימת הנעה משתנה כדי להבטיח זרימה עקבית של הנעה ותוכנית תחזוקה עקבית.

מי מעצב מערכות מיזוג אוויר?

HVAC מייצג אוורור חימום ומיזוג אוויר. למערכות אלה יש את המטרה העיקרית של שמירה על איכות אוויר ביתית וטמפרטורה בתוך בניין. עקרונות תכנון HVAC מתארים את היסודות הבסיסיים של מערכת קירור וחימום. הם גם מתארים כיצד הם בגודל ואילו רכיבים הם מכילים. גלו עוד על עקרונות עיצוב HVAC וכיצד הם יכולים לעזור ליצור חללים נוחים לך ולמשפחתך. בנוסף, תשיג הבנה טובה יותר של מוצרי HVAC.

כדי לבחור את תנאי התכנון המתאימים, יש לחשב את עומסי החום והקירור של חדר או בניין. זה יכול להיעשות על ידי מדידת החדר עם סרט מדידה או על ידי הסתכלות על תוכניות הבית. 120W למטר מרובע הוא הבסיס לחישוב עומסי הקירור. עם זאת, יש לקחת בחשבון את האקלים, התקרות הגבוהות והנפח של החלל. עיצוב HVAC הוא תהליך מורכב ודורש ניסיון מקצועי.

מהן מערכות המיזוג השונות?

המיני-פיצול האטום הוא מערכת המזגנים הפופולרית ביותר היום. אלו יחידות קומפקטיות בעלות קיר שמתקררות בכמה אזורים שונים בתוך בית. במקום להשתמש בתעלות, המערכת משתמשת ביחידות קטנות יותר המקררות אזורים שונים. זה מאפשר שליטה עצמאית יותר. מערכות אלו נהדרות לבתים ללא מערכות חימום וקירור מאולצות, והן אידיאליות לעסקי שירות ותוספות חדשות.

יחידת החלונות הניידת היא סוג אחר של מזגן. למרות שהיחידות הניידות הן האפשרות הזולה ביותר, סביר להניח שהן ישתמשו ביותר חשמל מאשר מערכות אחרות. מערכות נטולות צינורות, הנפוצות יותר בבתים מודרניים, משלבות שתי יחידות. פיצול מערכות יכול לשמש לקירור וחימום חדרים בודדים. מערכות רב-אזוריות, לעומת זאת, משתמשות במדחס חיצוני אחד וכן ביחידות מקומיות מרובות. עבור בית שיש בו אזורים מרובים, מערכות חסרות צינורות יכולות להיות יעילות.

סוגים אחרים של מערכות מיזוג אוויר ארוזים, מרכזיים וחסרי אוורור. יחידות PTAC הן אידיאליות עבור חדרים קטנים הדורשים קירור לא מרכזי. עם זאת, ערכות מיני חסרות צינורות יכולות לקרר אזורים רבים בבית. שניהם יכולים לספק טמפרטורות נוחות והם מאוד רב תכליתיים. קיימות אפשרויות רבות למערכות AC עבור הבית, המשרד או החלל המסחרי שלך.

גודל מערכות מיזוג האוויר

לפני שאתה מחליט על מערכת מיזוג אוויר, אתה צריך לקבוע את השטח של החדר שלך. כדי לקבוע את ה-BTU הנדרש, הכפל את המטר הריבועי במחשבון. כלל האגודל הוא בערך 20 BTU למטר מרובע. יהיה צורך במזגן גדול יותר אם החדר שלך גדול. אולם יש דברים רבים שיש לשקול בבחירת מערכת מיזוג אוויר. הנה כמה טיפים שיעזרו לבחור את יחידת המידה הנכונה בשבילך.

זיהוי החלל שבו אתה רוצה להתקין את מערכת מיזוג האוויר הוא קריטי. לא רק שתצטרך למדוד את החלל, זה גם יעזור לך להחליט אילו יחידות הן הטובות ביותר. חשוב שבתים ישנים יהיו מרווחים יותר מבתים מודרניים וידרשו מערכות חימום וקירור גדולות יותר. זה יכול לגרום לביתך להרגיש לח או קר, וכתוצאה מכך לגדול עובש לא בריא. זכור שמערכות רבות מדי יכולות לגרום לביתך להתנדנד באופן דרמטי בטמפרטורה.

צריך להתייעץ עם יועץ מקצועי אם אתה לא יודע את מימדי החדר שלך. ביקורת אנרגיה יכולה להיעשות כדי לקבוע את דרישות הקירור של הבית שלך. תשתיות רבות מציעות מבחני אנרגיה חינם לבעלי בתים, כך שזו דרך אחרת לקבל את גודל מערכת מיזוג האוויר המדויק של הבית שלך. חישובי J ידניים לוקחים בחשבון גורמים רבים, כולל גורמים סביבתיים כדי להבטיח את הגודל הנכון של מערכת מיזוג האוויר שלך.

למידע נוסף, לחצו כאן: https://selanahari.co.il/%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%96%D7%95%D7%92-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8/