ישנם כמה הבדלים ברורים בין שיפוצים גדולים ושיפוצים קטנים . בעוד שהראשון מתייחס לשינויים גדולים, שיפוצים קטנים הם פשוטים ופחות פולשניים. ההבדל בין שיפוץ שיפוץ טמון כמות העבודה המעורבת. מאמר זה ייתן לכם סקירה של ההבדלים בין שיפוצים קטנים לשיפוצים גדולים. כאשר אתה מחליט לעשות שיפוץ על הבית שלך, ודא שיש רשימה של שאלות מוכן לענות.

מה נחשב לשיפוץ קטן?

כאשר בוחנים שיפוץ בית, שיפוץ גדול ומשני הם לא תמיד אותו הדבר. בעוד שיפוצים גדולים נוטים לכלול עבודה נרחבת יותר, שיפוצים קטנים הם שינויים פשוטים וצנועים שיכולים להחיות חדר. כתוצאה מכך, הם בדרך כלל הכי פחות יקרים משני סוגי השיפוצים. לדוגמא, שיפוץ קטן כולל החלפת צבע ושטיחים, ואילו שיפוץ גדול כולל ניתוחים גדולים כמו ניתוח לב והשתלת שיער.

לפני שתבצע שיפוץ, חשוב לבקש אישור מבעל הבית שלך. אמנם בעלי בתים אינם יכולים לדחות באופן בלתי סביר שינויים קטנים , אך עליך לוודא שאתה עוקב אחר תהליך אישור השכבות. שיפוצים קטנים עלולים לגרום לכך שאתה אחראי לתחזוקת רכוש משותף. אחריות זו תלויה במידת השיפוץ, והאם העבודה נועדה להיות שינוי קוסמטי או מבני.

למרות שתיקונים ביתיים רבים הם מינוריים באופיים, הם עלולים לגרום לבעיות גדולות אם לא מבוצעים כראוי. אם נעשה בצורה לא נכונה, תיקון קל יכול להפוך לפרויקט גדול עם עלות גבוהה. הקפד לעקוב אחר ההוראות בבקשה לקבלת סקירת יישומים בזהירות. תצטרך גם לחכות לאישור מתאגיד הבעלים. זה יכול לקחת כמה חודשים. עם זאת, מומלץ לתכנן מראש, שכן אישור לשיפוץ קטן יכול לעשות את כל ההבדל בעולם.

מהו שיפוץ קטן?

ישנן מספר הגדרות שונות למה שמהווה שיפוץ קטן, מההגדרה המילונית של עבודה קוסמטית וכלה במסובכות יותר. שיפוץ קל כולל שינוי של כמה דברים בלבד, כגון דלתות ארונות, משטחי עבודה וכיסוי אחורי. מצד שני, שיפוץ גדול יכול לכלול ניקוי מלא של החלל כולו ועשוי לכלול התקנת אי מטבח חדש, הוספת חצי אי או סידור מחדש של אמבטיה. שיפוצים גדולים בחדר האמבטיה עשויים לכלול החלפת חדר האמבטיה כולו, מהשירותים למקלחת. יש אנשים שבוחרים לבצע את העבודה הזו בזמן שהם לא נמצאים.

שיפוץ קטן הוא פרויקט שיפוץ בית השומר על המבנה הקיים אך משדרג את המראה הסופי. במילים אחרות, שיפוץ קטן משפר את המראה הכללי של החדר, ואילו שיפוץ גדול הוא שיפוץ בקנה מידה מלא. בעוד שיפוצים גדולים הם המקבילה לעבור ניתוח לב או לעבור השתלת שיער, שיפוץ קטן יכול להיות דרך משתלמת להפוך חדר. כאשר בוחנים שיפוצים עבור הבית שלך, הקפד לשקול את הזמן של השנה ואת התקציב. זה תמיד רעיון טוב לשכור איש מקצוע שיעזור לך לקבוע אם הפרויקט מתאים לבית שלך.

לעתים קרובות, שיפוץ קטן כרוך בעדכון פשוט לחלל פנימי, כגון החלפת משטחים או ארונות. זה לא דורש שינויים מבניים גדולים, ועלות שיפוץ קטן אינה חשובה כמו העלות הכוללת. אמנם שיפוצים יכולים להיות זולים יותר מבניית בית חדש, אך יתכן שהוא אינו משתלם מבחינה כלכלית בבניין ישן יותר. וגם אם אתה לא יכול להרשות לעצמך לשכור מקצועי, זה תמיד רעיון טוב לבקש הערכות.

מי עושה שיפוצים קטנים?

ישנם שני סוגים בסיסיים של שיפוצים-גדולים וקטנים. בעוד שיפוצים גדולים כרוכים בשינויים נרחבים, שיפוץ קטן שומר על המבנה הבסיסי של הבניין ורק משפר את המראה הסופי. שיפוצים קטנים מתמקדים בהצערת מראה החדר, ואילו שיפוץ גדול שווה ערך לניתוח לב. שיפוץ קטן הוא הסוג הנפוץ ביותר של פרויקט שיפוץ הבית, וכולל כמות קטנה יחסית של עבודה.

למידע נוסף: שיפוצים קטנים בחיפה